Medycyna poszła do przodu, zmienił się nasz styl życia na zdrowszy, jesteśmy świadomi w kwestii naszego zdrowia. To wszystko sprawia, że człowiek żyje o wiele dłużej niż kiedyś. Z tego powodu doszło do demograficznych zmian w społeczeństwie, w którym coraz większą grupę stanowią osoby starsze.

 

Aktywny senior jest dzisiaj czymś zupełnie normalnym. Dlatego kiedy jesienią Targi w Krakowie wraz z Grupą Polska Press zorganizowały wydarzenie dedykowane właśnie dla nich, oczywiste było, że sukces tego wydarzenie jest tylko kwestią czasu. Tak jak przewidywano, event gromadzący 80 wystawców przyciągnął ponad 2000 uczestników. To tylko dowodzi jak bardzo starsi ludzie potrzebują wydarzeń zorganizowanych właśnie dla nich.

 

Wydawać by się mogło, że targi będą raczej przyciąć uwagę osób dojrzałych i w średnim wieku, prowadzących własny biznes, bądź szukających jakiś wrażeń i wypełnienia wolnego czasu. Nic bardziej mylnego. Dzisiejszy senior to nie ten sam człowiek co jeszcze pięćdziesiąt lat temu. Współcześni starsi ludzie to grupa, która chce wycisnąć życie jak cytrynę. Przede wszystkim są dłużej aktywni, interesuje ich nowa technologia, chcą uczestniczyć w tym co dzieje się lokalnie.

 

Targi są idealną okazją na to, żeby ponownie włączyć tę grupę w życie społeczne i dać im poczucie, że wciąż są dla nas ważną częścią społeczeństwa. Takie wydarzenie to dla nich powód do wyjścia z domu, ale i urozmaicenie czasu. To tam mogą poznać nowości na rynku ułatwiające im życie. Poznanie ludzi w podobnym wieku, ale również o zbliżonych zainteresowaniach to kolejna szansa jaką dają targi seniorom. To już nie tylko samo pojedyncze wydarzenie, ponieważ to również nowe znajomości, które mogą rozwinąć się w przyszłości.

 

Targi dla seniora  są też dobrą sprawą dla młodszych pokoleń. To dzięki nim możemy nawiązać nić porozumienia ze starszymi, którzy są dla młodych czasami jakby z innej planety. Poznając ich od innej strony nie tylko zrozumiemy ich podejście do życia, ale może także spojrzymy na świat z ich perspektywy.

 

Odpowiednio zaplanowane targi, to takie wydarzenia i projekty, które oferują każdemu seniorowi coś dla niego. Goście specjalni, pokazy, występy osób w tym samym wieku powodują, że uczestnicy nie mogą narzekać na nudę. Zróżnicowany program to podstawa udanych targów.

 

Niewątpliwie nie łatwo jest zorganizować targi międzypokoleniowe. Targi które gromadzą zarówno starszych. jak i całe rodziny są szansą na to żeby zbudować między młodymi a seniorami most ułatwiający nam życie we wspólnym świecie.

Polecane artykuły