Wydawać by się mogło, że idealnym sposobem spędzenia wolnego czasu w weekend może być rodzinny wypad na targi. Mimo zainteresowania targami i ich tematyką część osób jednak ostatecznie rezygnuje z udziału w tego typu wydarzeniach. Często na taką decyzję wpływają różnorodne obawy związane ze specyfika targów. Czy faktycznie są one uzasadnione?

1.   Tłumy

Niektóre osoby preferują ciszę i spokój, a gwaru, hałasu i zatłoczonych miejsc unikają jak ognia.W weekend wolą zostać w zaciszu domowym, z książką i gorącą herbatą. Jednak od czasu do czasu dobrze jest odejść od rutyny. Targi są miejscem gdzie nie tylko będziesz mógł zdobyć unikatowe, w dobrej cenie produkty, ale również poznasz mnóstwo ludzi i nawiążesz ciekawe znajomości.

2.  Boisz się, że wszystko cię przytłoczy

Niektórzy wolą mieć wszystko ułożone, a chaos i nagłe decyzje są dla nich barierą nie do przeskoczenia. Plan, rozpiska, wszystko rozłożone w czasie bez tego nie wyobrażają sobie swojego funkcjonowania. Na targach dużo się dzieje i to może zrodzić uczucie przytłoczenia. Warto jednak odwiedzić targi, ale już od początku skupić się na jednym konkretnym produkcie. Dodatkowo można sobie taką wizytę odpowiednio zaplanować. Wtedy z pewnością będziemy taki wypad wspominać z uśmiechem.

3.  Za dużo wydasz pieniędzy

Nie oszukujmy się niektórzy mają lekką rękę do pieniędzy. Ogromne wydatki to dla nich chleb powszedni, a zdziwienie na twarzy po sprawdzeniu konta to norma. Jeżeli nie chodzisz na targi ponieważ lękasz się, że twój portfel tego nie wytrzyma mamy dla ciebie radę. Przed targami weź kartkę i rozpisz budżet. Wydziel z niego odpowiednią część, którą będziesz mógł przeznaczyć na targowe zakupy. Swoje zapiski trzymaj przy sobie na targach i nie pozwól sobie na większe zakupy. Dzięki temu będziesz zadowolony, że coś kupiłeś nie obciążając przy tym zbytnio swojego konta.

4.Nie lubisz chodzić

Jesteś osobą asportową, która nigdy nie uczęszczała na lekcje wf-u? Spokojnie, nikt nie będzie kazał na targach robić pompek czy skakać przez kozła. Chodzenie spacerkiem tylko przyczyni się do poprawy twojego zdrowia, a dzięki temu odhaczysz jeden trening w tygodniu. Będziesz mógł też zjeść dodatkowe ciastko po obiedzie.

5.  Szkoda ci czasu

Jesteś osobą zapracowaną i cenisz każdą minutę życia. Rozumiemy to, w końcu żyjesz jak spora część społeczeństwa. Pamiętaj jednak, że trochę relaksu należy się każdemu. Targi to świetna okazja na to, aby odpocząć a przy tym kupić, zobaczyć lub poznać nowości na rynku.

https://targidajawiecej.pl/dlaczego-kobiety-nie-chodza-na-targi/

Polecane artykuły