targi polagra food 1

Tak właśnie można podsumować największe wydarzenie dedykowane branży spożywczej, gastronomicznej, hotelarskiej, opakowaniowej i logistycznej. Pięciodniowy blok obejmujący targi Polagra Food, Polagra Gastro, Polagra Tech, Invest Hotel, Taropak, Logipak i Epla rozpoczął się25 września Dniem Piekarza i Cukiernika. Cała ekspozycja zajęła 17 pawilonów, a zobaczyło ją ponad 63 tys. profesjonalistów z całego świata.

W całym bloku targowym udział wzięło 1195 wystawców z 30 krajów. Łącznie zaprezentowali kilkaset nowości z zakresu wyrobów spożywczych, maszyn produkcyjnych, rozwiązań w zakresie pakowania, magazynowania czy transportu jak i sprzętu do profesjonalnych kuchni oraz wyposażenia hoteli i sal restauracyjnych.

Smaki Regionów – tak smakuje Polska!

Wstępem do tych wszystkich wydarzeń były targi Smaki Regionów, które rozpoczęły się już 24 września otwierając drzwi przede wszystkim dla mieszkańców Wielkopolski. Tegoroczna edycja tego wydarzenia była pod każdym względem rekordowa. W ekspozycji udział wzięło ponad 200 wystawców z całej Polski zajmując w tym roku aż dwa pawilony wystawiennicze.  Przywiezione przez nich do Poznania produkty uwodziły aromatem, zniewalały smakiem, a często też zaskakiwały zwiedzających, którzy przybywali na targi już od wczesnych godzin porannych. O ogromnym potencjale rynku żywności tradycyjnej i regionalnej świadczy też niespotykana dotąd liczba aplikacji do konkursu o Medal Targów Smaki Regionów. W tym roku 90 produktów zostało poddanych weryfikacji przez Kapitułę konkursu,
a Medal otrzymało aż dwadzieścia z nich. Lista medalistów dostępna jest na www.smaki-regionow.pl.

Na targach Smaki Regionów można było poznać także zwycięzców innych konkursów. W niedziele, podczas uroczystej gali, zostali zaprezentowani zdobywcy Kulinarnych Pereł w 16. edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Tego samego dnia poznaliśmy również laureatów plebiscytu Głosu Wielkopolskiego „Najaktywniejsza Grupa Działania Wielkopolski 2016”. Udział w nim brały wszystkie lokalne grupy działania w województwie, które otrzymały w tym roku środki finansowe z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz budżetu państwa. I miejsce zajęła Lokalna Grupa Działania „Puszcza Notecka”, II miejsce Stowarzyszenie ”Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania” a na III pozycji znalazła się Lokalna Grupa Działania „Solna Dolina”.

Podczas targów nie zabrakło atrakcji dla zwiedzających, w szczególności dla tych najmłodszych.
W minipiekarni i na warsztatach owocowo-warzywnych dzieci uczyły się zasad zdrowego żywienia. Było też mnóstwo zabawy w Strefie Dziecka, a zespół Chludowianie niemalże porwał do tańca zgromadzoną przed sceną publiczność. W sielski klimat wprawili zwiedzających także artyści na stoisku wydawcy magazynów Sielskie Życie i Sielska Kuchnia. Pokazy zdobienia  pierników oraz warsztaty
w trakcie których można było poznać ciekawe metody na przygotowanie atrakcyjnych ozdób do domu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności.

 

Zdjęcia dzięki: polagra-food.pl

Polecane artykuły