Specyfiką wielu imprez targowych jest to, że warto – lub trzeba – pojawić się na nich z dzieckiem. Nasze pociechy mają jednak o wiele krótszy czas tolerancji dla targowego zgiełku i tłumu. Z pomocą przychodzą strefy zabaw lub warsztaty – takie jak te prowadzone przez Agnieszkę Plachę, czyli Panią Kredkę.

Dzień dobry. Zdarza się, że zajęci targami rodzice zupełnie polegają na Pani? Jak długo trwają organizowane przez Panią warsztaty?

Wszystko zależy od rodzaju i specyfiki warsztatu. Niektóre 20 minut, a niektóre 4–5 godzin.

 Jaki jest Pani przepis na udane popołudnie dla dziecka?

Pomysłów na udane popołudnie dla dziecka mam wiele, ale najważniejsze, aby odpowiadały pasjom, zainteresowaniom oraz potrzebom młodego człowieka. U mnie w domu dzieciaki uwielbiają oprócz prac twórczych (ceramika, tworzenie „coś z niczego”, malowanie itp.) i wszelkiego rodzaju eksperymentów grać w planszówki, czytać książki i tworzyć różne konstrukcje z LEGO.

Jakie atrakcje cieszą się największą popularnością?

Największą popularnością cieszą się warsztaty ceramiczne, z biżuterii koralikowej, recyklingowe oraz plecenia koców z wełny czesankowej.

Czy mogła Pani zauważyć korelację między wydarzeniami na hali targowej a zainteresowaniem rodziców strefą warsztatową?

Przez trzy godziny warsztatów, które prowadziłam na Targach Książki w Krakowie zauważyłam, że część rodziców chętnie zostawiała dzieci, aby szybko zwiedzić stoiska, jednak większość czekała, aż dzieci skończą twórczą zabawę. Mój warsztat prowadziłam do 17, czyli do zamknięcia targów i dopiero 15 minut przed zakończeniem zauważyłam, że robi się troszkę luźniej.

W jakim stopniu warsztaty dla dzieci mogą wpływać na atrakcyjność targów?

Warsztaty dla dzieci same w sobie są atrakcyjne i zawsze przyciągają sporo chętnych. Umiejscowione na targach przyciągają rodziców z dziećmi. Niejednokrotnie zdarza się, że to ze względu na ciekawe warsztaty ludzie podejmują ostateczną decyzję aby odwiedzić targi.

Dziękuję za rozmowę. Obyśmy coraz częściej mogli w podobny sposób łączyć przyjemne z pożytecznym!

Polecane wpisy