wyjazd służbowy targi 3

Wracamy do pakowania! Kiedy masz już spisane wszystko, czego mógłbyś potrzebować podczas wyjazdu służbowego, czas na mniej teorii, a więcej akcji! „Scentralizuj” wszystkie niezbędne do podróży przedmioty. Zamiast przetrząsać każdy kąt w domu, umieść większość rzeczy używanych wyłącznie w czasie wyjazdu w jednym, pewnym miejscu – najlepiej w twojej podróżnej walizce.

Przejrzyj swoją stałą listę (proponowany szablon w poprzedniej części artykułu), a następnie włóż wszystkie rzeczy używane wyłącznie w czasie wyjazdów (takie jak parasolkę, piżamę podróżną itp.) do walizki. Następnie przejrzyj listę raz jeszcze i wybierz z niej wszystkie niezbyt drogie, ale niezbędne w podróży rzeczy, używane przez Ciebie również na co dzień (suszarkę, ulubiony szampon itp.). Kup rzeczy zapasowe i włóż je do walizki. Dzięki temu nie tylko nie zapomnisz zabrać ich ze sobą, ale równocześnie zaoszczędzisz czas na pakowaniu.

Przed ostatecznym rozpoczęciem pakowania się pamiętaj jednak, aby:

  • odwiedzić pralnię chemiczną;
  • sprawdzić prognozę pogody;
  • sprawdzić warunki w hotelu;
  • przestudiować plan imprez w czasie podróży.

Gotowy do rozpoczęcia pakowania? A zatem zaczynajmy…

MIX & MATCH. Uczestnictwo w targach czy konferencji jest wystarczająco męczące bez dodatkowego, ciężkiego bagażu. Pakując się należy więc przede wszystkim pamiętać o tym, że wszystko, co włożyliśmy do walizki będziemy dźwigać na własnych plecach. Nie liczmy więc sił na zamiary. Oto rady, które powinny pomóc ci sensownie się spakować:

Tylko odpowiednio dobrana garderoba pozwoli zmniejszyć ciężar twojej walizki.

Wybierz zatem rzeczy w jednym, neutralnym kolorze (takim jak czerń, brąz, zieleń lub biel). Następnie dobierz kilka dodatków w innym kolorze (koszule, bluzki, krawaty, apaszki) w celu ożywienia ubioru i nadaniu mu odpowiedniego charakteru.

Zmniejsz niepotrzebne, szczególnie tzw. „papierowe”, obciążenie. Przede wszystkim zostaw w domu ciężkie podręczniki i segregatory. Skseruj jedynie potrzebne ci w czasie wyjazdu strony. Zamiast zabierać ze sobą ciężki kalendarz, zapisz potrzebne telefony i adresy na kilku małych karteczkach.

Bardzo dobrym sposobem na zmniejszenie objętości twojego bagażu jest także przesłanie pocztą elektroniczną na twoje własne konto kilku dokumentów. Na miejscu z łatwością odnajdziesz bowiem dostęp do Internetu, a także wydrukujesz znajdujące się w twojej skrzynce dokumenty.

Koniec ze zgnieceniami

Prawdziwym sukcesem jest ułożenie wszystkiego w walizce w taki sposób, aby w jak największym stopniu wyeliminować zgniecenia.

Jak najciaśniej. Znajdujące się w jednym miejscu ubrania gniotą się o wiele mniej niż te, przemieszczające się w twojej walizce. Zatem ubrania ułożone w pełnej walizce będą o wiele mniej zmięte niż ubrania w walizce „pustej”. Pakując się nie zapominaj jednak o grawitacji, która powoduje nacisk ciężkich rzeczy na spód walizki. Aby tego uniknąć, cięższe przedmioty staraj się układać na spodzie torby podróżnej. Staraj się składać wszystkie ubrania wzdłuż szwów i kantów. Warstwowo i na przemian.

Dzięki temu unikniesz głębokich zgnieceń. Na przykład na spodzie walizki połóż spodnie. Pas spodni staraj się jednak umieścić na środku a nogawki przełożyć na jedną stronę. Następnie na nich połóż kolejną część garderoby (na przykład dżinsy) i zwiń nogawki obu par spodni. Powtarzaj ten proces do momentu, aż wszystkie ubrania będą mocno, na przemian zwinięte.

Kiedy większość rzeczy jest już spakowana, najwyższy czas na wypełnienie pustych rogów walizki.

Zwiń ubrania. Niektóre rzeczy, takie jak na przykład swetry, rzadko się mną. Są też takie (na przykład piżama, ubranie robocze czy skarpety), na których ślady zgnieceń wcale nas nie zmartwią. Te ubrania pakuj zatem na końcu, kiedy wszystkie inne rzeczy są już spakowane. Najlepiej zwiń je i wypełnij nimi puste rogi walizki. Wykorzystaj każde wolne miejsce w bagażu. Wolna przestrzeń wewnątrz butów jest doskonałym miejscem na wszelkie łatwo tłukące się przedmioty, skarpety oraz bieliznę. Nie zapomnij jednak o włożeniu obuwia do plastikowego worka, tak, aby w czasie podróży nie pobrudziły spakowanych w walizce ubrań.

Znowu w domu

Kiedy twoja podróż dobiegła już końca, staraj się od razu rozpakować swoją walizkę. Następnie uzupełnij wszystkie przybory toaletowe. Na dodatkowej liście zapisz te rzeczy, które musisz dokupić przed kolejnym wyjazdem. Nie zapomnij także od razu zanieść pobrudzonego ubrania do pralni chemicznej. Walizkę odłóż zaś na swoje miejsce.

Dzięki tym czynnościom nie tylko będziesz gotów do kolejnego wyjazdu, ale także od razu zapomnisz o trudzie podróży, a równocześnie poczujesz, że jesteś naprawdę w domu.

 

Zdjęcia dzięki: cdn-image.travelandleisure.com, workitdaily.com

Polecane artykuły