Branża modowa zmienia się niemal cały czas. Jest bardzo dynamiczna, więc aby być bieżąco trzeba nieustannie śledzić najnowsze trendy. Można to robić czytając magazyny, portale internetowe ale najlepiej robić to na targach. Właśnie tam znajdziemy dużo inspiracji, najnowszych trendów i nowinek branżowych. W jednym miejscu spotykają się wszyscy miłośnicy najlepszych tkanin i projektów.

Nowi kontrahenci

W przypadku większości targów jest to największa zaleta. W jednym czasie i miejscu spotykają się producenci z najróżniejszych zakątków świata. Targi odzieżowe są tak zaplanowane, żeby firmy oferujące dany produkt miały jak najłatwiejszy dostęp do firm, które go potrzebują. Dobrą praktyką jest zapoznanie się z katalogiem wystawców, przed samą imprezą. To ułatwi znalezienie poszukiwanej pożądanej oferty czy firmy. Oczywiście warto odwiedzić stoiska znanych i współpracujących z nami kontrahentów, jednak nie wolno zapominać o możliwości pozyskania nowych partnerów. Może to oni zaproponują lepszą ofertę?

Nowe produkty

Targi to nowości, to impreza gdzie dana rzecz jest pokazana po raz pierwszy. Nie dostaniemy jej nigdzie indziej przed imprezą. To dobry sposób na przyciągnięcie uwagi klienta, jak i szansa dla działających firm na wyróżnienie się w swojej lokalnej konkurencji. Lokalni klienci nie wiedzą w końcu, że nowość pochodzi z targów, a będą ją kojarzyć z naszą firmą. Tutaj możemy poznać również rzeczy w fazie testowania, które dopiero za chwilę pojawią się na rynku.

Inspiracje i przykłady na żywo

Targi odzieżowe to kopalnia inspiracji. Tylko na targach w jednym miejscu natkniemy się na taką ilość faktur, kolorów, druków, haftów, które będziemy mogli obejrzeć i dotknąć. Tego wszystkiego nie spotkamy w zwykłej pasmanterii. Poza tym czy można wymarzyć sobie lepsze natchnienie na nowy projekt niż wspaniała tkanina? Poza tym trudno projektować, oglądając tkaninę tylko w katalogu. Nic nie zastąpi samodzielnej oceny jak się prezentuje materiał w rzeczywistości lub/czy, jak się układa na ciele. Łatwiej będzie nam również stwierdzić jak wypada ona pod względem jakości na tle innych.

Bezpośredni kontakt i oszczędność czasu

Czy jest jakiekolwiek inne wydarzenie, na którym w jednym miejscu spotyka się tak wiele firm z jednej branży? Nie. Tylko targi zapewniają nam taki komfort. Oszczędność czasu, ale i pieniędzy to ogromny atut takiego eventu. Poza tym równie ważny jest bezpośredni kontakt z przedstawicielem czy właścicielem firmy.  W końcu przez telefon czy mailowo można nie zrozumieć o co tak naprawdę chodzi drugiej stronie bądź po prostu rozminąć się w kierunkach współpracy.

Technologia

Technologia poszła do przodu nie tylko w medycynie, ale i w modzie! Dzięki targom firmy mają możliwość adaptować nowości i prezentować je swoim klientom. Nowe rozwiązania są bardzo często przedstawiane na targach. Firmy chcące utrzymywać się w ścisłej czołówce nie mogą pozwolić sobie na brak znajomości nowych technologii. Jeżeli jednak nasza wiedza jest w lesie, to właśnie targach mamy szansę ją podreperować. Rzadko się zdarza, że na targach ktoś odmówiłby odpowiedzi na pytania w tej tematyce.

Targi modowe to świetny pomysł zarówno dla pań jak i panów. Jeżeli nie wiecie kiedy odbędą się najbliższe, śledźcie nasze kalendarze targowe. Już w sierpniu zapraszamy też wszystkich do Poznania gdzie na dwa dni zawita moda.Więcej informacji na stronie http://www.targimodypoznan.pl/pl/.
Źródło: http://murkydesign.pl/10-powodow-warto-odwiedzic-targi-mody/

Polecane artykuły