overview1Badanie ujawnia kilka zasadniczych trendów regionalnych w przemyśle targowym:

W Ameryce Północnej widoki na przyszłość są niezwykle optymistyczne: ponad 80% firm spodziewa się wzrostu obrotów w 2016 i pierwszej połowie 2017 roku, a więcej niż połowa ankietowanych deklaruje ponad dziesięcioprocentowy wzrost w rocznych dochodach na lata 2015 i 2016. Podobnie Wielka Brytania – podczas badania, jeszcze przed referendum unijnym – spodziewała się wyników zbliżonych do amerykańskich; wraz z nią także kilka innych krajów europejskich.

W Niemczech jednakże poprawy w początku 2017 r. (względem mocnego roku 2016) nie przewiduje nawet połowa ankietowanych. Również w Turcji wzrost zysków zgłasza zdecydowanie mniej firm niż we wcześniejszych badaniach barometru UFI. W Rosji zaś sytuacja pozostaje bez zmian.

 

logo-ufi-kwadratW Środkowej i Południowej Ameryce większość przedsiębiorstw spodziewa się spadku obrotów w 2016 r., jednocześnie pozostając optymistycznie nastawioną na początek roku 2017. Z wyjątkiem Brazylii wszędzie spodziewany jest tam wzrost zysków.

W Azji, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie od 30 do 50% badanych deklaruje średnio dziesięcioprocentowy wzrost rocznych przychodów na lata 2015 i 2016. Poziom ten jest nieco niższy w Chinach, gdzie taką poprawę zgłasza jedynie 20–30% ankietowanych. Od 20 do 40% uczestników badania z Azji, Pacyfiku, Afryki i Bliskiego Wschodu przyznaje się do obaw względem pierwszej połowy 2017 r.

 

Część 1.

Kolejna część artykułu wkrótce!

 

Zuzanna Żemła, stoisko.pl

Żródło: ufi.org

Polecane wpisy