UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów i zarządzających obiektami targowo-konferencyjnymi z Europy i całego świata, zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbędzie się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10–12 maja br.

Mając świadomość inwestycji o wartości 5 miliardów euro w obiekty i ich infrastrukturę w Europie, pomimo wciąż niepewnej sytuacji geopolitycznej, uczestnicy konferencji zajmą się trendami i inicjatywami, które wyznaczają przyszłość przemysłu targowego.

Konferencja ta będzie szansą na to, aby przyjrzeć się czynnikom gwarantującym przyszły sukces targów: postepującej cyfryzacji obiektów, nowym formatom targów, zmieniającym się modelom biznesowym. Będzie to ten rodzaj konferencji, z jakich wyjeżdża się z głową pełną pomysłów na swój biznes” – mówi Kai Hattendorf, dyrektor zarządzający UFI.

Jesteśmy dumni mogąc gościć w tym roku Europejską Konferencję UFI w naszej siedzibie w Kolonii. Jako firma targowa obiecujemy „zenergetyzować” działania biznesowe naszych klientów. Mogąc gościć tegoroczną największą europejską konferencję organizowaną przez UFI, chcemy wypełnić naszą rolę energetyzując dyskusję i dialog na temat tego co dziś jest siłą napędową rozwoju przemysłu targowego” – powiedział Gerald Böse, dyrektor zarządzający Koelnmesse.

Przy wsparciu Davida Boona, moderatora konferencji, dyrektora generalnego ds. rozwoju międzynarodowego Brussels Expo, delegaci w swoim gronie wymienia się praktycznymi spostrzeżeniami oraz posiądą wiedzę od ekspertów z Europy, Stanów Zjednoczonych i Azji.

W programie konferencji wystąpią następujący eksperci:

  • główny prelegent Denzil Rankine, prezes AMR International (Wielka Brytania) – w swoim wystąpieniu zaapeluje do graczy europejskiego przemysłu targowego, aby odważnie zmierzyli się z zaostrzającą się światową konkurencją. Poradzi także organizatorom targów, w jaki sposób mają skupić się na strukturze organizacyjnej firmy, zmianach w zakresie cyfryzacji i globalnych trendach.
  • Stefan Rief, szef Competence Centre Workspace Innovation w Fraunhofer Institute for Industrial Engeneering IAO (Niemcy) oraz Matthias Schulze, dyrektor zarządzający German Convention Bureau (Niemcy), podzielą się z panelistami wynikami najnowszego badania pod nazwą ‘Future Meeting Space’ (Miejsca Spotkań w Przyszłości), powiedzą jak targi i spotkania będą ewoluować w przyszłości, pokażą jak zmieniają się wymagania odnośnie obiektów i zaoferują wytyczne oraz najlepsze przykłady odnośnie tego jak wykorzystać przestrzeń obiektów na organizację wydarzeń.
  • Arun Madhoc, dyrektor zarządzający firmy Suntec z Singapuru, opowie uczestnikom Europejskiej Konferencji UFI na temat tego w jaki sposób jego obiekt przeszedł przemianę aby stać się jednym z najbardziej zaawanasowanych cyfrowo obiektów wielofunkcyjnych na świecie oraz udzieli organizatorom targów i operatorom obiektów cennych wskazówek odnośnie procesów zarządzania.
  • Mark Brewster, dyrektor zarządzający instytutu Explori, omówi zmieniające się oczekiwania wystawców i zwiedzających, a także przedstawi aktualne trendy i analizę czynników, które dziś decydują o tym, że dane targi postrzegane są jako najlepsze.
  • Deborah Sexton,prezes i dyrektor zarządzająca stowarzyszenia Professional Convention Management Association (PCMA) ze Stanów Zjednoczonych, poprowadzi interaktywną sesję poświęconą tematowi europejskiej polityki szans dla przemysłu targowego. Zaprezentuje aktualne trendy obowiązujące po drugiej stronie Atlantyku, w Ameryce Północnej, które przenikają do Europy oraz opowie jaki wpływ mają one na targi w Europie.

Konferencje organizowane przez UFI są bardzo cenioną platformą spotkań profesjonalistów targowych z Europy. Uczestnicy konferencji cenią ją zarówno za wysokiej jakości zawartość merytoryczną jak i rozległe możliwości w zakresie kontaktów i wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy delegatami. Tegoroczna Europejska Konferencja UFI Conference będzie właśnie taka. W bogatym programie dwudniowej konferencji, wśród różnych atrakcji znajdzie się także kolejny bieg w ramach „Klub Biegacza” – UFI zachęca do włączenia się #ufirunningclub ).

Równolegle z konferencją UFI w Kolonii odbędzie się wiele spotkań roboczych, a wśród nich posiedzenie Rady Dyrektorów UFI, spotkania komitetów tematycznych, warsztat dla nominowanych do „Stypendium UFI dla Liderów Nowego Pokolenia”.

Europejska Konferencja UFI organizowana jest każdego roku w maju. Poprzednie edycje konferencji odbyły się w Bazylei (2016), Stambule (2015) i St. Petersburgu (2014). Gospodarz konferencji w 218 roku zostanie ogłoszony w Kolonii. Konferencja otwarta jest zarówno dla członków UFI jak i dla niezrzeszonych.

Zdjęcia dzięki: cdn-az.allevents.in, ufilive.files.wordpress.com

Źródło: www.ufi.org, tłumaczenie: PIPT

Polecane wpisy