Polska Izba Przemysłu Targowego co roku wydaje zbiorczy raport, dotyczący przemysłu w odpowiadającym roku. Jakiś czas temu publikowaliśmy krótką notę informującą o raporcie wraz z linkiem do pliku; będąc na półmetku bieżącego roku warto jednak podsumować poprzedni jeszcze raz!

 

statystyki2

 

Targów w całej Polsce według PIPT odbyło się 200 (dane dotyczą wyłącznie targów poddanych audytowi CENTREX, wyobraźmy więc sobie dziesiątki pomniejszych targów, jarmarków i eventów), czyli o 14 mniej niż w roku 2014. Ta łagodna tendencja spadkowa utrzymuje się już od trzech lat. Podobnie jest z liczbą wystawców oraz wynajętą powierzchnią całkowitą – choć większe niż dwa lata temu, ustępują wynikom zeszłorocznym. W 2015 r. wynajęto w sumie 764 908 metrów kwadratowych, na których to wystawiło się razem 28 392 wystawców z Polski i zagranicy. To, czego nam nie brakuje to ilość zwiedzających – ta niezmiennie wzrasta z każdym kolejnym rokiem. Tym razem było to aż 1 436 083 gości!

 

statystyki1

 

Jeśli chodzi o konkretne imprezy targowe, spośród tych zorganizowanych przez członków PIPT zdecydowanymi faworytami pod względem liczby odwiedzających są: Motor Show (rekordowy wynik niemal 100 tysięcy gości!), Happy Aquazoo, Poznań Game Arena oraz Budma i CBS w Poznaniu, Targi Książki w Krakowie, Polskie Zboża w Sielinku, a także Roltechnika w Wilkowicach i Agro-Park w Lublinie.

 

Wykresy pochodzą z raportu PIPT „Targi w Polsce w 2015 roku”.

Zdjęcie dzięki: event.targi.krakow.pl

Zuzanna Żemła, stoisko.pl

Polecane wpisy