Tak wyjątkowego wydarzenia jeszcze w Polsce nie było! Od 18 do 21 maja w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie będzie można oglądać (i kupować!) najbardziej krwiożercze rośliny świata. Zobaczymy tam kilka tysięcy najpiękniejszych, a zarazem najbardziej unikatowych gatunków roślin.


targi roślin owadożernych

Największa wystawa

Olbrzymie dzbaneczniki, które potrafią upolować mysz czy niewielkiego ptaka. Przekraczające metr wysokości kapturnice, prawdziwi smakosze much, os i pająków. Żywy i naturalny lep z rosiczek, jakiego jeszcze nie było! Dowiemy się, jak i dlaczego muchołówki potrafią niewiarygodnie szybko…liczyć! Zareagują też na nasz dotyk!

Największe targi

Zdobędziemy rośliny owadożerne, które będą idealnie rosły na każdym parapecie! Mrozoodporne kapturnice, które można posadzić we własnym ogrodzie, rosiczki, które upolują muszki owocówki, zwinne i niezwykle szybkie muchołówki. Ponadto rzadkie gatunki, idealne dla hobbystów i kolekcjonerów. To wszystko prosto od hodowców będzie można kupić w trakcie trwania Festiwalu.

Pokazy karmienia

Prócz wystaw i targów organizatorzy przygotowali dla gości specjalne pokazy połączone z krótkimi prelekcjami. Przybyli będą mieli wyjątkową możliwość poznania tajemnic tych niezwykłych roślin i ujrzenia ich w akcji!

Zdjęcie dzięki: festiwalroslin.pl/krakow.html

Polecane wpisy