Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego ogłosiło temat przewodni tegorocznego Światowego Kongresu UFI: „Zwiększanie szans – zyski i straty w przemyśle targowym”. Wydarzenie będzie miało miejsce w Johannesburgu w Sandton Convention Centre i potrwa od 1 do 4 listopada 2017.

Okazję do wzięcia udziału w odbywającym się co roku Światowym Kongresie UFI mają wszystkie państwa członkowskie; jest to wydarzenie międzynarodowe i precedensowe.

Zważając na wysyłane przez przemysł targowy oznaki optymizmu (mimo niepokoju panującego w świecie politycznym), Stowarzyszenie postanowiło podczas tegorocznego spotkania położyć nacisk na aspekt ekonomiczny.

Kai Hattendorf, dyrektor zarządzający UFI, wyjaśnia, że „dokonywane są ogromne inwestycje w targi i wydarzenia z nimi związane; ekonomiści przewidują, że przemysł wystawienniczy przewyższy globalny wzrost gospodarczy. Wzrost gospodarczy utracił jednak wiele ze swojego tempa. W polityce do łask wraca protekcjonizm, z drugiej strony zaś digitalizacja zaczyna wieść coraz większy prym wśród różnych organizacji”.

Hattendorf dodaje, że „84 kongres w Johannesburgu daje wspaniałą okazję do znalezienia nowych rozwiązań, pozostania przed konkurencją oraz do bycia na bieżąco z członkami branży z całego świata”.

Na chwilę obecną UFI posiada 83 członków z Afryki i Bliskiego Wschodu.  Biorąc pod uwagę poprawiającą się sytuację gospodarczą krajów afrykańskich, organizacja liczy na rozwój przemysłu targowego właśnie w tym regionie.

Craig Newman, szef Johannesburg Expo Centre (które będzie pełniło rolę lokalnego gospodarza na tegorocznym kongresie) twierdzi, że RPA to świetne miejsce na tego typu wydarzenie. Dodaje, że „Afryka jest poważana za pragmatyczne rozwiązania i optymistyczną postawę; pokażemy, że tym razem nie będzie inaczej […]”.

Źródło: ufi.org
Tłumaczenie: Szymon Kowalczyk

Polecane wpisy